Laboom

Futbol » Arjantin

ArjantinArjantin: Süper Lig
17:0001.09.19Colon De Santa Fe1 - 1Rosario Central
(1 - 1)
17:0001.09.19Atletico Tucuman1 - 0Arsenal De Sarandi
(1 - 0)
19:1501.09.19Talleres Cordoba2 - 1CA Aldosivi
(2 - 1)
19:1501.09.19Newell's Old Boys4 - 1CA Huracan
(2 - 1)
23:0001.09.19CA River Plate (ARJ)0 - 0Boca Juniors
(0 - 0)
19:1514.09.19Arsenal De Sarandi4 - 1Union De Santa Fe
(2 - 0)
21:3014.09.19Central Cordoba1 - 2Defensa Jus.
(0 - 0)
21:3014.09.19Godoy Cruz0 - 1Argentinos Juniors
(0 - 1)
23:4514.09.19Colon De Santa Fe2 - 1San Lorenzo
(1 - 0)
02:0015.09.19CA Huracan0 - 4CA River Plate (ARJ)
(0 - 3)
17:0015.09.19Gymnasia La Plata1 - 2Racing Club
(0 - 1)
19:1515.09.19Banfield0 - 1Talleres Cordoba
(0 - 1)
21:3015.09.19Rosario Central1 - 1Newell's Old Boys
(0 - 0)
23:4515.09.19CA Independiente2 - 2Atletico Lanus
(1 - 0)
02:0016.09.19Boca Juniors1 - 0Estudiantes de la Plata
(1 - 0)
01:0017.09.19CA Aldosivi1 - 1CA Patronato Parana
(0 - 0)
03:1017.09.19Velez Sarsfield1 - 0Atletico Tucuman
(1 - 0)
01:0021.09.19Union De Santa Fe - Rosario Central
03:1021.09.19Argentinos Juniors - Central Cordoba
19:1521.09.19Estudiantes de la Plata - CA Patronato Parana
21:3021.09.19Defensa Jus. - CA Huracan
23:4521.09.19San Lorenzo - Boca Juniors
02:0022.09.19Atletico Tucuman - CA Independiente
17:0022.09.19Newell's Old Boys - CA Aldosivi
19:1522.09.19Godoy Cruz - Banfield
21:3022.09.19Atletico Lanus - Colon De Santa Fe
23:4522.09.19Racing Club - Arsenal De Sarandi
02:0023.09.19CA River Plate (ARJ) - Velez Sarsfield
03:0024.09.19Talleres Cordoba - Gymnasia La Plata
21:3028.09.19CA Aldosivi - Union De Santa Fe
21:3028.09.19Central Cordoba - Godoy Cruz
21:3028.09.19Boca Juniors - Newell's Old Boys
21:3028.09.19CA Patronato Parana - Atletico Lanus
21:3028.09.19Rosario Central - Racing Club
21:3028.09.19Banfield - San Lorenzo
21:3028.09.19Colon De Santa Fe - Argentinos Juniors
21:3028.09.19CA Independiente - Talleres Cordoba
21:3028.09.19CA Huracan - Atletico Tucuman
21:3028.09.19Arsenal De Sarandi - Estudiantes de la Plata
21:3028.09.19Gymnasia La Plata - CA River Plate (ARJ)
21:3028.09.19Velez Sarsfield - Defensa Jus.
ArjantinArjantin: Arjantin Kupası, Elemeler
06:0004.09.19Estudiantes San LuisİptalBarracas Central
03:1005.09.19Atletico Tucuman7 - 6Boca Unidos
(0 - 0)
23:1007.09.19Atletico Lanus4 - 1Argentinos Juniors
(2 - 1)
21:0508.09.19Villa Mitre De Bahia Blanca1 - 2Central Cordoba
(0 - 0)
01:1011.09.19Colon De Santa Fe5 - 4Atletico Tucuman
(0 - 0)
00:1019.09.19Talleres Cordoba6 - 5Banfield
(0 - 0)
03:1019.09.19Godoy Cruz0 - 1CA River Plate (ARJ)
(0 - 1)
23:1019.09.19Estudiantes San Luis - Barracas Central
02:0026.09.19Estudiantes BA - Real Pilar
23:1026.09.19Almagro - Talleres Cordoba
03:1027.09.19Defensa Jus. - CA Independiente
ArjantinArjantin: Primera B, Apertura
17:3501.09.19CA Defensores Unidos1 - 1Club Atletico Los Andes
(0 - 0)
18:0001.09.19Argentino de Quilmes0 - 0Justo Jose de Urquiza
(0 - 0)
20:0001.09.19Almirante Brown0 - 0Tristan Suarez
(0 - 0)
20:0001.09.19CD UAI Urquiza1 - 0San Telmo
(1 - 0)
20:0001.09.19Talleres Remedios1 - 1CSD Flandria
(0 - 0)
21:3002.09.19Villa San Carlos0 - 0Comunicaciones
(0 - 0)
21:3002.09.19Club Atletico Fenix1 - 2Deportivo Armenio
(0 - 2)
21:3003.09.19Sacachispas FC2 - 3CA Colegiales
(0 - 0)
21:3007.09.19CA Colegiales0 - 1Villa San Carlos
(0 - 1)
21:3007.09.19Tristan Suarez2 - 1Sacachispas FC
(0 - 0)
21:3007.09.19Comunicaciones1 - 1Club Atletico Acassuso
(0 - 0)
17:0008.09.19San Telmo4 - 2Club Atletico Fenix
(2 - 1)
21:3008.09.19CA San Miguel1 - 2Argentino de Quilmes
(1 - 1)
21:3008.09.19Deportivo Armenio2 - 0Almirante Brown
(1 - 0)
21:3008.09.19CSD Flandria2 - 3CD UAI Urquiza
(1 - 1)
01:0509.09.19Club Atletico Los Andes1 - 0Talleres Remedios
(1 - 0)
21:3010.09.19Justo Jose de Urquiza2 - 1CA Defensores Unidos
(2 - 0)
21:3013.09.19Tristan Suarez3 - 1CA Colegiales
(1 - 1)
19:0514.09.19Almirante Brown1 - 0San Telmo
(0 - 0)
21:3014.09.19Club Atletico Acassuso2 - 2Villa San Carlos
(1 - 0)
01:0015.09.19Talleres Remedios1 - 2Justo Jose de Urquiza
(1 - 1)
17:0015.09.19Argentino de Quilmes1 - 1Comunicaciones
(0 - 0)
21:3015.09.19CA Defensores Unidos0 - 2CA San Miguel
(0 - 0)
21:3015.09.19Sacachispas FC0 - 3Deportivo Armenio
(0 - 1)
21:3016.09.19CD UAI Urquiza1 - 2Club Atletico Los Andes
(0 - 1)
21:3016.09.19Club Atletico Fenix1 - 3CSD Flandria
(0 - 0)
19:0021.09.19San Telmo - Sacachispas FC
21:3021.09.19CSD Flandria - Almirante Brown
01:0022.09.19Club Atletico Los Andes - Club Atletico Fenix
21:0522.09.19CA San Miguel - Talleres Remedios
21:3022.09.19Comunicaciones - CA Defensores Unidos
21:3022.09.19Deportivo Armenio - Tristan Suarez
21:3022.09.19CA Colegiales - Club Atletico Acassuso
21:3023.09.19Villa San Carlos - Argentino de Quilmes
21:3024.09.19Justo Jose de Urquiza - CD UAI Urquiza
ArjantinArjantin: Primera C
20:0001.09.19San Martin0 - 2Argentino de Merlo
(0 - 1)
20:0001.09.19Lujan1 - 2CD Y Mutual Leandro Niceforo Alem
(0 - 0)
21:3002.09.19Berazategui0 - 0Ferrocarril Midland
(0 - 0)
01:0003.09.19Laferrere2 - 0General Lamadrid
(1 - 0)
01:3005.09.19Excursionistas2 - 1Real Pilar
(1 - 1)
21:3006.09.19El Porvenir1 - 1Lujan
(1 - 0)
21:3007.09.19Canuelas FC2 - 0Victoriano Arenas
(0 - 0)
21:3007.09.19CD Y Mutual Leandro Niceforo Alem1 - 0San Martin
(0 - 0)
21:3007.09.19Ferrocarril Midland1 - 2Central Cordoba de Rosario
(0 - 0)
21:3008.09.19Deportivo Espanol0 - 3Ituzaingo
(0 - 2)
21:3008.09.19Argentino de Merlo0 - 1Real Pilar
(0 - 1)
21:3008.09.19General Lamadrid0 - 0Dep. Merlo
(0 - 0)
21:3010.09.19CS Dock Sud0 - 1Laferrere
(0 - 0)
21:3010.09.19Sportivo1 - 0Excursionistas
(0 - 0)
17:0014.09.19Lujan2 - 3General Lamadrid
(0 - 2)
18:0014.09.19Dep. Merlo0 - 3CS Dock Sud
(0 - 0)
21:3014.09.19Central Cordoba de Rosario2 - 2Berazategui
(0 - 0)
21:3015.09.19Excursionistas3 - 1Argentino de Merlo
(0 - 0)
21:3015.09.19Real Pilar1 - 0CD Y Mutual Leandro Niceforo Alem
(1 - 0)
21:3016.09.19Ituzaingo0 - 0Canuelas FC
(0 - 0)
21:3016.09.19San Martin0 - 0El Porvenir
(0 - 0)
21:3016.09.19Victoriano Arenas2 - 1Sportivo
(2 - 0)
01:3017.09.19Laferrere0 - 0Ferrocarril Midland
(0 - 0)
21:3020.09.19CD Y Mutual Leandro Niceforo Alem - Excursionistas
21:3020.09.19El Porvenir - Real Pilar
17:0021.09.19Ferrocarril Midland - Dep. Merlo
21:3021.09.19Canuelas FC - Deportivo Espanol
17:0022.09.19Berazategui - Laferrere
21:3022.09.19General Lamadrid - San Martin
21:3023.09.19CS Dock Sud - Lujan
21:3023.09.19Sportivo - Ituzaingo
21:3023.09.19Argentino de Merlo - Victoriano Arenas
ArjantinArjantin: Primera D Metropolitana
21:3006.09.19Deportivo Muniz1 - 3CSYD Liniers
21:3007.09.19D. Paraguayo2 - 0Puerto Nuevo
21:3008.09.19Def. de Cambaceres1 - 0Argentino Rosario
21:3008.09.19Centro Espanol0 - 1CA Atlas
21:3010.09.19Barracas2 - 1Central Ballester
21:3010.09.19Juv. Unida S. Miguel1 - 0Yupanqui
21:3010.09.19Claypole0 - 0CA Lugano
21:3013.09.19CA Atlas2 - 0Def. de Cambaceres
21:3014.09.19Central Ballester0 - 1CSYD Liniers
21:3014.09.19Argentino Rosario0 - 1Claypole
17:0015.09.19D. Paraguayo1 - 1Deportivo Muniz
18:0015.09.19Puerto Nuevo3 - 1Juv. Unida S. Miguel
21:3017.09.19Yupanqui1 - 1Centro Espanol
21:3017.09.19CA Lugano1 - 2Barracas
17:0021.09.19Juv. Unida S. Miguel - D. Paraguayo
17:0021.09.19CSYD Liniers - CA Lugano
17:0022.09.19Centro Espanol - Puerto Nuevo
17:0022.09.19Def. de Cambaceres - Yupanqui
17:0022.09.19Deportivo Muniz - Central Ballester
21:3023.09.19Claypole - CA Atlas
21:3024.09.19Barracas - Argentino Rosario
ArjantinArjantin: Primera Nacional,A Grubu
17:0001.09.19Guillermo Brown0 - 1CA Temperley
(0 - 0)
20:3001.09.19Rio Cuarto3 - 1Independiente Rivadavia De Mendoza
(0 - 1)
02:3002.09.19Santiago Estero0 - 1San Martin San Juan
(0 - 0)
01:3003.09.19Estudiantes BA1 - 0Agropecuario
(1 - 0)
23:0503.09.19Nueva Chicago1 - 1Platense
(0 - 0)
03:0504.09.19Ferro Carri0 - 2Club Atletico Atlanta
(0 - 0)
21:3006.09.19Barracas Central3 - 4Estudiantes BA
(1 - 1)
03:0507.09.19Deportivo Moron1 - 1Belgrano De Cordoba
(1 - 0)
19:0007.09.19CA Temperley0 - 0Alvarado
(0 - 0)
21:3007.09.19Club Atletico Atlanta1 - 2Rio Cuarto
(1 - 2)
22:0008.09.19Ferro Carri0 - 0Santiago Estero
(0 - 0)
22:0008.09.19Agropecuario0 - 0San Martin San Juan
(0 - 0)
22:0008.09.19Platense1 - 2Guillermo Brown
(1 - 1)
23:3008.09.19Independiente Rivadavia De Mendoza4 - 1Nueva Chicago
(2 - 0)
03:0513.09.19Belgrano De Cordoba3 - 1CA Temperley
(1 - 0)
01:1014.09.19Rio Cuarto2 - 1Ferro Carri
(0 - 1)
03:1014.09.19Estudiantes BA1 - 0Deportivo Moron
(0 - 0)
21:3014.09.19Alvarado2 - 0Platense
(0 - 0)
23:0514.09.19Nueva Chicago2 - 2Club Atletico Atlanta
(2 - 0)
17:0015.09.19Guillermo Brown1 - 0Independiente Rivadavia De Mendoza
(0 - 0)
22:0015.09.19Santiago Estero2 - 1Agropecuario
(0 - 0)
23:0015.09.19San Martin San Juan0 - 0Barracas Central
(0 - 0)
03:1021.09.19Ferro Carri - Nueva Chicago
19:0521.09.19CA Temperley - Estudiantes BA
21:3021.09.19Club Atletico Atlanta - Guillermo Brown
21:3022.09.19Deportivo Moron - San Martin San Juan
22:0022.09.19Rio Cuarto - Santiago Estero
02:0023.09.19Independiente Rivadavia De Mendoza - Alvarado
03:1024.09.19Platense - Belgrano De Cordoba
21:3024.09.19Barracas Central - Agropecuario
ArjantinArjantin: Primera Nacional, B Grubu
01:3002.09.19Club Villa Dalmine1 - 1Almagro
(1 - 1)
21:3002.09.19Deportivo Riestra0 - 0Instituto
(0 - 0)
03:0503.09.19Gimnasia Y Esgrima Mendoza0 - 0Quilmes
(0 - 0)
19:0507.09.19All Boys0 - 1Defensores de Belgrano
(0 - 0)
21:0507.09.19Almagro0 - 0CA Sarmiento
(0 - 0)
21:3007.09.19Club Villa Dalmine2 - 0Gimnasia Y Esgrima Mendoza
(1 - 0)
02:0508.09.19Instituto1 - 0Chacarita Juniors
(1 - 0)
22:0008.09.19S.M. De Tucuman2 - 0Deportivo Riestra
(1 - 0)
03:0509.09.19Gimnasia Esgrima Jujuy0 - 0CA Tigre
(0 - 0)
02:3010.09.19CD Santamarina Tandil2 - 1CA Brown de Adrogue
(1 - 1)
03:0510.09.19Atletico Rafaela0 - 0Quilmes
(0 - 0)
21:3014.09.19CA Brown de Adrogue0 - 3Instituto
(0 - 1)
21:3014.09.19Defensores de Belgrano3 - 2Gimnasia Esgrima Jujuy
(1 - 2)
21:3014.09.19CA Sarmiento1 - 0Club Villa Dalmine
(0 - 0)
03:0015.09.19Quilmes3 - 1All Boys
(1 - 1)
22:0015.09.19Gimnasia Y Esgrima Mendoza1 - 2Atletico Rafaela
(0 - 1)
21:3016.09.19Deportivo Riestra1 - 0Almagro
(0 - 0)
03:1017.09.19CA Tigre1 - 1CD Santamarina Tandil
(0 - 0)
03:1018.09.19Chacarita Juniors2 - 2S.M. De Tucuman
(1 - 1)
03:1020.09.19Gimnasia Esgrima Jujuy - Quilmes
21:3021.09.19Club Villa Dalmine - Deportivo Riestra
21:3021.09.19Almagro - Chacarita Juniors
21:3021.09.19All Boys - Atletico Rafaela
22:0022.09.19S.M. De Tucuman - CA Brown de Adrogue
02:1524.09.19CA Sarmiento - Gimnasia Y Esgrima Mendoza
02:3024.09.19CD Santamarina Tandil - Defensores de Belgrano
03:1025.09.19Instituto - CA Tigre
ArjantinArjantin: Torneo Federal A, Group A
03:3001.09.19CA Sarmiento de Resistencia2 - 0Defensores De Belgrano De Villa Ramallo
20:0001.09.19San Martin Formosa2 - 1Gimnasia Y Esgrima
20:0001.09.19Juventud Unida Gualeguaychu1 - 1Central Norte
20:3001.09.19Douglas Haig0 - 2Chaco For Ever
21:3008.09.19Gimnasia Y Esgrima2 - 1Sportivo Las Parejas
22:0008.09.19Defensores De Belgrano De Villa Ramallo2 - 0San Martin Formosa
23:0008.09.19Union De Sunchales3 - 0Pronunciamiento
23:0008.09.19Crucero del Norte1 - 2Douglas Haig
23:0008.09.19Central Norte0 - 0CA Sarmiento de Resistencia
23:3008.09.19Sp. Belgrano de S. F.1 - 1Club Atletico Guemes
03:1511.09.19Chaco For Ever2 - 2Boca Unidos
04:0014.09.19Club Atletico Guemes1 - 0Gimnasia Y Esgrima
21:0015.09.19Pronunciamiento4 - 1Sp. Belgrano de S. F.
21:3015.09.19Douglas Haig0 - 0Union De Sunchales
22:0015.09.19San Martin Formosa1 - 2Central Norte
22:0015.09.19Boca Unidos0 - 0Crucero del Norte
23:0015.09.19CA Sarmiento de Resistencia1 - 1Juventud Unida Gualeguaychu
00:0016.09.19Sportivo Las Parejas0 - 0Defensores De Belgrano De Villa Ramallo
21:3022.09.19Gimnasia Y Esgrima - Pronunciamiento
22:0022.09.19Juventud Unida Gualeguaychu - San Martin Formosa
22:0022.09.19Union De Sunchales - Boca Unidos
22:0022.09.19Defensores De Belgrano De Villa Ramallo - Club Atletico Guemes
23:0022.09.19Crucero del Norte - Chaco For Ever
23:0022.09.19Central Norte - Sportivo Las Parejas
23:0022.09.19Sp. Belgrano de S. F. - Douglas Haig
ArjantinArjantin: Torneo Federal A, Group B
17:0001.09.19O. Bahaia Blanca0 - 0Club Circulo Deportivo
20:3001.09.19CA Ferro Carril Oeste General Pico1 - 1Cipolletti
20:4501.09.19Deportivo Madryn0 - 0Atletico Camioneros
21:0001.09.19Huracan Las Heras1 - 0Juventud Unida Uni.
21:0008.09.19Club Circulo Deportivo1 - 1Huracan Las Heras
21:3008.09.19Atletico Camioneros0 - 0O. Bahaia Blanca
22:0008.09.19Villa Mitre De Bahia BlancaİptalDeportivo Madryn
22:0008.09.19Cipolletti2 - 2Penarol San Juan
22:0008.09.19Juventud Unida Uni.1 - 1Sansinena
23:3008.09.19Maipu2 - 1Estudiantes San Luis
01:0009.09.19Desamparados San Juan1 - 1Sol de Mayo
22:0014.09.19Penarol San Juan0 - 0CA Ferro Carril Oeste General Pico
22:0014.09.19Sansinena1 - 0Club Circulo Deportivo
00:0015.09.19Estudiantes San Luis2 - 2Cipolletti
21:3015.09.19Sol de Mayo5 - 0Juventud Unida Uni.
21:3015.09.19Deportivo Madryn3 - 0Maipu
21:3015.09.19O. Bahaia Blanca0 - 0Villa Mitre De Bahia Blanca
22:0015.09.19Huracan Las Heras1 - 0Atletico Camioneros
21:0022.09.19Club Circulo Deportivo - Sol de Mayo
21:3022.09.19Villa Mitre De Bahia Blanca - Huracan Las Heras
21:3022.09.19Atletico Camioneros - Sansinena
22:1522.09.19Juventud Unida Uni. - Desamparados San Juan
22:3022.09.19Maipu - O. Bahaia Blanca
23:0022.09.19Cipolletti - Deportivo Madryn
03:0024.09.19CA Ferro Carril Oeste General Pico - Estudiantes San Luis